712735-B21
712735-B21 HPE DL360p Gen8 Intel Xeon E5-2620v2 (2.1GHz/6-core/15MB/80W) Processor - Complete Kit
SKU:
712735-B21
(No reviews yet) Write a Review
NEXT DAY Delivery available if ordered by 5pm ET M-F or FREE Ground shipping in USA
In Stock: Qty 35
Qty 6 +:
4%
Qty 12 +:
6%
Product Overview
This item, 712735-B21, is the HPE option part number for the product described as DL360p Gen8 Intel Xeon E5-2620v2 (2.1GHz/6-core/15MB/80W) Processor - Complete Kit. Further details below.
HPE Option Part #: 712735-B21
COMPATIBLE WITH:
PROLIANT DL SERIES
HPE PARTSURFER INFO FOR 712735-B21
Spare PNDescription
View732136-001Dual-rotor hot-pluggable fan module assembly - Includes the locking latch
View735506-001Screw down type heatsink - For standard processors (E5-2600 series less than 135W power and E5-2600V2) - Includes thermal grease
View730241-001Intel Xeon E5-2620 v2 Six-Core 64-bit processor - 2.10GHz (Ivy Bridge-EP, 15MB Level-3 cache, Intel QuickPath interconnect (QPI) speed 7.2 GT/s, 80W thermal design power (TDP), socket FCLGA 2011)