572140-B21
572140-B21 AMD Opteron processor Model 2425HE (2.1GHz, 55W ACP)
SKU:
572140-B21
(No reviews yet) Write a Review
NEXT DAY Delivery available if ordered by 5pm ET M-F or FREE Ground shipping in USA
In Stock: Qty 36
Qty 6 +:
4%
Qty 12 +:
6%
Product Overview
This item, 572140-B21, is the HPE option part number for the product described as AMD Opteron processor Model 2425HE (2.1GHz, 55W ACP). Further details below.
HPE Option Part #: 572140-B21
COMPATIBLE WITH:
PROLIANT DL SERIES
PROLIANT SL SERIES
HPE PARTSURFER INFO FOR 572140-B21
Spare PNDescription
View488623-001System board
452332-001Processor heatsink
View572549-001AMD Opteron 2425HE Six-core processor - 2.1GHz (Istanbul, 6MB Level-3 cache, 79W Thermal Design Power (TDP), socket F (1207-LGA))